Popularne wyszukiwania

Aura Mother’s Protect – moja opinia i odczucia po 4-tygodniowej suplementacji

Przeczytaj artykuł w 3 min.

Trochę czasu minęło od recenzji poprzedniego adaptogenu od Mother’s Protect (przypomnę, że była to Ashwagandha), co nie znaczy, że adaptogenów w ogóle nie stosuję. Ostatnio przetestowałam najnowszą recepturę o wdzięcznej nazwie Aura Mother’s Protect i w dzisiejszym artykule chciałbym się podzielić swoją opinią na jej temat.  

Aura Mother’s Protect – skład i działanie

Aura to trzecia autorska mieszanka adaptogenów marki Mother’s Protect (obok Królowej i Czarodzieja). Jest nazywana eliksirem szczęścia. W jej skład wchodzi odpowiednio skomponowana mieszanka ekstraktów Schisandry i Różeńca Górskiego, których głównym celem jest zwiększenie odporności na stres.

Składniki zawarte w Aurze wykazują następujące właściwości, potwierdzone badaniami:

SCHISANDRA (CYTRYNIEC CHIŃSKI):

 • Przywraca dobre samopoczucie, zarówno fizyczne jak i psychiczne;
 • Wspomaga organizm w stresujących sytuacjach;
 • Zwiększa wytrzymałość organizmu w przypadku ciężkich warunków środowiska;
 • Wspiera prawidłowe funkcjonowanie wątroby.

RÓŻENIEC GÓRSKI (RHODIOLA ROSEA):

 • Wspomaga systemnerwowy, zdrowie kognitywne i samopoczucie;
 • Wspomaga funkcjonowanie umysłu i funkcje poznawcze mózgu;
 • Korzystnie wpływa na zmęczenie i bóle głowy wywołane stresem;
 • Pomaga organizmowi radzić sobie ze stresem emocjonalnym;
 • Wspiera pracę serca, poprzez dotlenienie i odżywienie komórek;
 • Wspomaga kondycję i sprawność fizyczną;
 • Pomaga w utrzymywaniu prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego.

Aura – moje odczucia

Zaczęłam stosować Aure w momencie kończenia studiów i zbliżającego się terminu obrony pracy dyplomowej. To był dla mnie bardzo ciężki okres, ponieważ zbiegł się z ogromem ilości pracy zawodowej i problemami rodzinnymi. Efekty po rozpoczęciu suplementacji Aurą zauważyłam po około 5 dniach, czyli dość szybko (producent deklaruje, że efekty mogą pojawić się nawet do 14 dni). Polepszyło mi się samopoczucie i pojawiło się zdecydowanie więcej energii. Wstawanie rano przestało być dla mnie problemem (zawsze wstaję wcześnie, bo lubię mieć długi dzień, ale przy tak intensywnym okresie, zaczęłam miewać problemy z wybudzeniem), a wieczorem nie miałam problemu z szybkim zaśnięciem. Pojawił się też spokój wewnętrzny i zdecydowanie częściej towarzyszył mi dobry humor.

Brzmi niezwykle, prawda?

Ale taka jest prawda – suplementy od Mother’s Protect naprawdę działają i jestem ich ogromną fanką! Niemniej jednak warto podkreślić, że nie jest to panaceum, które można stosować w nieskończoność. Przy intensywnych okresach warto sięgnąć po adaptogeny, ale później organizm musi się zregenerować i odpocząć. Jeżeli to zaniechamy, to żadne suplementy na dłuższą metę nie będą działać. Dlatego uważam, że adaptogeny powinniśmy stosować max. 3 miesiące (chociaż producent dopuszcza nawet 6 miesięcy), a później należy zrobić sobie kilka miesięcy przerwy i zadbać o regenerację.

Jeszcze krótko wspomnę o smaku, który jest bardzo specyficzny, bo przecież adaptogeny to zioła, więc nie spodziewajmy się cudów. Niemniej jednak, Aura bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, bo smakiem przypominała mi… nalewkę pigwową! Tylko bez cukru. Mi to bardzo odpowiadało!

Skorzystaj z kodu rabatowego calkiemzdrowo i odbierz 10% zniżki na wszystkie produkty Mother’s Protect

Kto może suplementować Aure Mother’s Protect?

Aura jest przede wszystkim polecana osobom zapracowanym, które nie umieją sobie radzić ze stresem emocjonalnym. Warto ją też rozważyć kiedy mamy skłonności do depresji. Natomiast przeciwwskazania to: kobiety w ciąży i kobiety karmiące, osoby zażywające antydepresanty (należy wtedy skonsultować się z lekarzem) lub inne adaptogeny.

Dawkowanie Aury

Dawkowanie jest kwestią mocno indywidualną. Producent zaleca, aby rozpocząć od 15 kropli 3 razy dziennie między posiłkami, tj. 30 minut przed posiłkiem lub 30 minut po posiłku. Mniej więcej po 7 dniach można zweryfikować dawkę i spróbować przyjmować mniej, np. 10 kropli 3 razy dziennie. U mnie jednak najlepiej działała dawka początkowa, tj. 15 kropel 3x dziennie.

Dodaj komentarz

Zobacz, co ostatnio napisałam

Chcesz dowiedzieć się jak kawa wpływa na zdrowie, jakich produktów używać w chorobie Hashimoto lub jakie są moje ulubione przepisy na śniadania białkowo tłuszczowe? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziesz w artykułach na moim blogu.