Popularne wyszukiwania

jadłospis po wszczepieniu implantów zębowych

Jadłospis po wszczepieniu implantów zębowych 

Przeczytaj artykuł w 2 min.

Dieta przy implantach zębowych

Odpowiedni jadłospis przy wszczepieniu implantów zębowych jest ważnym elementem w zaleceniach pozabiegowych. Dlaczego? Ponieważ proces gojenia, odczucia bólowe i integracja implantu z kością (tzw. osteointegracja) w dużym stopniu zależą od żywienia. Za pomocą prawidłowo skomponowanej diety, możemy:

  • przyspieszyć regenerację po zabiegu implantologicznym,
  • uśmierzyć ból po wszczepieniu implanta,
  • zmniejszyć stan zapalny dziąseł i przyzębia,
  • przyspieszyć gojenie się rany pozabiegowej,
  • wzmocnić osłabiony organizm,
  • działać przeciwzapalnie!

Jadłospis po wszczepieniu implantów zębowych – co jeść przy implantach?

Dieta po wszczepieniu implantów zębowych powinna uwzględniać obrzęk tkanek pozabiegowych oraz temperaturę posiłków, które mogą nasilać nadwrażliwość zębów lub sprzyjać obrzękom i krwotokom. Aby zminimalizować nadmierne obciążenie miejsca wszczepienia implantu, zaleca spożywanie miękkich i łatwych do żucia posiłków. Ponadto, konsystencja diety powinna ograniczać urazy i podrażnienia gojących się tkanek.

Pobierz gotowy jadłospis, w którym pokażę Ci łatwe i przede wszystkim smaczne przepisy uwzględniające wszystkie powyższe aspekty.

.

Pamiętaj! Przeciwzapalna dieta przyniesie korzyści nie tylko jamie ustnej, ale także całemu organizmowi! 

dieta po implantach

Dodaj komentarz

Zobacz, co ostatnio napisałam

Chcesz dowiedzieć się jak kawa wpływa na zdrowie, jakich produktów używać w chorobie Hashimoto lub jakie są moje ulubione przepisy na śniadania białkowo tłuszczowe? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziesz w artykułach na moim blogu.