Popularne wyszukiwania

Badania profilaktyczne – zobacz jakie badania krwi warto wykonać raz w roku

Przeczytaj artykuł w 2 min.

Badania profilaktyczne są niezbędne, jeśli chcesz dbać o swoje zdrowie i cieszyć się dobrą kondycją.  Niezależnie od tego, jaki tryb życia prowadzisz i w jakim jesteś wieku, podstawowe badania kontrolne wykonywane przynajmniej raz do roku, mogą uchronić Cię przed wieloma chorobami lub zahamować chorobę we wczesnym jej stadium. Wykonuj je regularnie, nawet w sytuacji braku jakichkolwiek objawów i względnie dobrego samopoczucia. 

Jakie badania krwi robić co roku?

Poniżej znajdziesz listę badań, które warto profilaktycznie wykonać raz do roku. Kliknij w wybraną listę, którą możesz sobie pobrać i wydrukować.

Badania najlepiej wykonywać w tym samym laboratorium, dzięki czemu analiza i porównanie badań  jest bardziej wiarygodna, bowiem różne laboratoria mają różne normy. Ja polecam laboratorium ALAB, w którym próbki krwi analizowane są z najwyższą starannością i dokładnością.  

Mam dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10% na wszystkie badania krwi w sklepie internetowym ALAB.

Wystarczy, że przy zakupach wpiszesz kod calkiemzdrowo 

Jak przygotować się do pobrania krwi?

Odpowiednie przygotowanie się do badań ma ogromne znaczenie. Nie wystarczy tylko zgłosić się na badanie na czczo. Wynik naszych badań zależy również od tego, co spożyjemy dnia poprzedniego, czy weźmiemy lekarstwa, a nawet od tego, o której godzinie zrobimy badanie. Przeczytaj mój artykuł na temat tego, jak prawidłowo przygotować się do badań krwi.

Gdzie skonsultować swoje wyniki badań krwi?

Po wykonaniu badań warto omówić swoje wyniki z dobrym specjalistą. Prawidłowa interpretacja badań powinna więc opierać się na całościowym spojrzeniu na organizm, ponieważ wszystkie parametry krwi są ze sobą powiązane i nigdy nie interpretujemy ich pojedynczo. Ponadto, Twój wynik może być w normie laboratoryjnej (widocznej na wydruku z laboratorium), a równocześnie w Twoim organizmie będzie się rozwijać stan chorobowy. Więcej na temat norm i prawidłowej interpretacji wyników badań przeczytasz w artykule pt. Wynik w normie nie oznacza, że z Twoim zdrowiem jest wszystko w porządku.

Jeżeli szukasz rzetelnej analizy Twoich wyników krwi pod kątem niedoborów witaminowych i mineralnych oraz chorób dietozależnych, skorzystaj z mojej usługi 

ePorada INTERPETACJA WYNIKÓW BADAŃ LABORATORYJNYCH OKIEM DIETETYKA. 

Odpowiednio przeanalizuję Twoje wyniki i w razie potrzeby podpowiem jak rozszerzyć diagnostykę. Więcej informacji znajdziesz w darmowym eBooku.

Dodaj komentarz

Zobacz, co ostatnio napisałam

Chcesz dowiedzieć się jak kawa wpływa na zdrowie, jakich produktów używać w chorobie Hashimoto lub jakie są moje ulubione przepisy na śniadania białkowo tłuszczowe? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziesz w artykułach na moim blogu.