Brak produktów w koszyku.

Kąpiel magnezowa – prosty i naturalny sposób na uzupełnienie niedoborów magnezu
Przeczytaj artykuł w 2 min.
Magnez jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Obok wody i tlenu jest najważniejszym składnikiem naszego ciała. Wiele osób cierpi na niedobór magnezu, wcale o tym nie wiedząc. Jego niedobór trudno jest stwierdzić w rutynowym badaniu krwi, gdyż krew magazynuje tylko 1% tego pierwiastka. Długoterminowy deficyt magnezu przyczynia się do uaktywnienia wielu dolegliwości i schorzeń takich jak np. niepokój i rozdrażnienie, przewlekłe zmęczenie, zaparcia, cukrzyca, nadpobudliwość, nadciśnienie, skurcze mięśni, otyłość, zaburzenia snu i czynności tarczycy. Ciekawym rozwiązaniem na niedobór magnezu jest relaksująca kąpiel magnezowa, podczas której nasze ciało „nasyci się” tym życiodajnym pierwiastkiem. Taką kąpiel można stosować 1-2 razy w miesiącu (w zależności od stopnia niedoboru).
Przepis na kąpiel magnezową:
- 1 szklanka chlorku magnezu
- 0,5 szklanki sody oczyszczonej
- 10-15 kropli olejku eterycznego np. lawendowego
Wannę napełniamy bardzo ciepłą wodą i dodajemy sodę, chlorek magnezu oraz olejek eteryczny. Kąpiel powinna trwać ok. 30 -40 minut lub krócej o ile gorzej się poczujesz. W trakcie kąpieli lub zaraz po należy uzupełnić wodę w organizmie – najlepszym sposobem jest woda ze szczyptą soli kłodawskiej.
Uwagi:
- W tym czasie nie używamy mydła ani żeli pod prysznic.
- Im cieplejsza woda, tym efekt detoksykacji będzie silniejszy.
- Każdy z tych składników naturalnych może być stosowany samodzielnie.
- Przepis można podwoić lub zwiększyć trzykrotnie, co zwiększy efekt detoksykacji.
- Polecam zaczynać powoli od mniejszych ilości i obserwować reakcje swojego organizmu.
- Jeśli w wodzie występuje chlor lub fluor, warto dodać 2-3 łyżki glinki bentonitowej, aby pomóc w absorpcji tych środków chemicznych. Dzięki temu nie będą one wchłonięte przez skórę.
- Należy zachować ostrożność w przypadku ciąży lub innych problemów zdrowotnych. Najlepiej przed zastosowaniem takiej kąpieli skonsultować się z lekarzem.
- Nie należy brać kąpieli, gdy na skórze są nawet małe rany lub zadrapania.
Ja po takiej kąpieli czuję się jak „nowo narodzona” ! 🙂
Zobacz, co ostatnio napisałam
Chcesz dowiedzieć się jak kawa wpływa na zdrowie, jakich produktów używać w chorobie Hashimoto lub jakie są moje ulubione przepisy na śniadania białkowo tłuszczowe? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziesz w artykułach na moim blogu.
2 komentarze
Cześć,
Dziękuję za ten artykuł. Chciałabym spróbować kąpieli magnezowych.
Czy możesz mi podpowiedzieć proszę gdzie kupić chlorek magnezu ? Który jest dobry?
Pozdrawiam,
Julita
Cześć:) Kupisz w sklepach ze zdrową żywnością 🙂