Sok z cytryny – marokańska receptura na nieskazitelną cerę

 
W kuchni uwielbiam to, że produkty spożywcze spełniają wiele różnych funkcji. Możemy zastosować je zarówno w kosmetyce jak i w prowadzeniu domu. Właśnie takim przykładem jest cytryna, która oprócz tego, że jest bardzo zdrowa, sprawdzi się również w czyszczeniu różnych powierzchni i w codziennej pielęgnacji naszej cery, skóry i paznokci. Nie jestem kosmetyczką i nie uważam się za eksperta w tej dziedzinie, ale muszę się z Wami podzielić dzisiejszą recepturą, ponieważ jest rewelacyjna! Dostałam ją od mojej znajomej z Maroka, która stosuję ją, kiedy na twarzy pojawiają się nieestetyczne pryszcze i plamy. Efekt gwarantowany!
Oto marokańska receptura na piękną i nieskazitelną cerę!
Będziemy potrzebowali:
  • soku z połowy cytryny
  • ziemniaka
  • płatki kosmetyczne
Wykonanie:
Wyciskamy sok z cytryny i maczamy w nim płatek kosmetyczny. Takim cytrynowym tonikiem przecieramy całą twarz i czekamy 5 min, aż kwas z cytryny zadziała (prawdopodobnie będzie Was szczypać – musicie to znieść :)). W międzyczasie obieramy ziemniaka i kroimy go na cieniutkie plasterki. Po 5 min przecieramy całą twarz plasterkami ziemniaka (zużyjecie ok. 3 plasterki) i czekamy kolejne 10 min. Na koniec przemywamy naszą cerę wodą i gotowe! Po takim zabiegu wskazane jest, aby nawilżyć twarz kremem lub np. naturalnym olejkiem arganowym. Taki zabieg stosujemy co dwa dni. Już po dwóch, trzech takich sesjach zobaczycie różnicę! Plamy będą mniej widoczne, a nieestetyczne wypryski znikną!
Uwaga!
Zabiegu nie należy wykonywać po kąpieli, ponieważ nasze pory są wtedy rozszerzone i kwas cytrynowy może podrażnić wewnętrzne partie skóry.
Twarz przecieramy sokiem z cytryny.
Ziemniaka kroimy na cieniutkie plasterki.
Plasterkami ziemniaka przecieramy całą twarz.
P.S.
Koniecznie podzielcie się ze mną swoimi efektami!
Zapraszam również na mój profil na instagramie !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *