Leki nie leczą!

Boli Cię głowa? Weź Apap! Jesteś przeziębiony? Weź Fervex! Masz wzdęcia? Weź Espumisan! Współczesna farmakologia ma odpowiedź na wszystko. Jak prosto jest teraz iść do apteki, kupić lek, zażyć i gotowe. Nie ma bólu, nie ma problemu. My się cieszymy i firmy farmaceutyczne też. My mamy upragnioną ulgę, firmy farmaceutyczne – zysk. Wilk syty i owca cała. Tylko jest jedno „ALE”. Czy aby na pewno zostaliśmy wyleczeni?

medicine-thermometer-tablets-pills

Do napisania tego artykułu zainspirował mnie film pt. „Choroby na sprzedaż” Francja, 2011 (link TU), który ujawnia szokujące fakty na temat biznesu farmakologicznego. Głównym celem koncernów farmaceutycznych nie jest leczenie lecz wpajanie potrzeby zażywania kolejnych medykamentów, mających kurować nasze fikcyjne przypadłości. Wciska się nam tabletkę na wzdęcia, zamiast poinformować, co jest tego przyczyną i że najlepszym sposobem będzie np. zmiana diety. Jesteśmy wręcz uzależniani od leków, a co gorsza – częściej niż leki sprzedaje się nam dziś choroby.  Przykład? Choroba niespokojnych nóg. Czy ktoś z Was słyszał o tym wcześniej? Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad powagą tego schorzenia? Nie? A przecież powinniście! Bo jak podaje np. portal wylecz.to: „Zespół niespokojnych nóg, czyli zespół RLS dotyka około 5 proc. populacji ogólnej. Częstość występowania choroby rośnie wraz z wiekiem. Szacuje się, że wśród osób powyżej 60. roku życia problem niespokojnych nóg dotyczy co dziesiątej osoby. Na syndrom niespokojnych nóg narażeni są ci, którzy cierpią z powodu bezsenności lub mają trudności z zasypianiem. Objawy pojawiają się zazwyczaj w nocy, w spoczynku. (…) Około 50 proc. pacjentów wymaga wdrożenia leczenia farmakologicznego. Wybór leku zależy od objawów choroby, ich nasilenia oraz uciążliwości (stopnia, w jaki upośledzają życie chorego i wpływają na jego jakość). Największe zastosowanie w farmakoterapii mają leki dopaminergiczne i antagoniści dopaminy. W Polsce najczęściej stosuje się lewodopę, ropinirol i pramipeksol. W przypadku niedostatecznej odpowiedzi na leki dopaminergiczne lub w przypadku wystąpienia działań niepożądanych tych leków stosowane są niektóre leki przeciwpadaczkowe, np. gabapentyna i pregabalina.”

Przeciwpadaczkowe? Czyli jak wieczorem zasypiam i lubię sobie potrzeć nóżką o nóżkę (szczególnie o nóżkę mężczyzny) to znaczy, że jestem chora i mam brać leki? Nie wydaje Wam się to dziwne? Nowoczesna farmakologia zamieniła się w potężny biznes, w którym nauka spełnia funkcję usługową. Jednak zamiast szukać skutecznych leków na prawdziwe plagi trapiące ludzkość, takie jak rak czy cukrzyca, przemysł farmaceutyczny zajmuje się wymyślaniem coraz to dziwniejszych chorób, na których można zarobić.

Chciałabym również zwrócić uwagę na Niesterydowe Leki Przeciw Zapalne, które oprócz antybiotyków należą do najczęściej stosowanych medykamentów w dzisiejszych czasach. Ibuprom, Ibuprofen, Acard… można je kupić wszędzie, bez recepty, nawet na stacji benzynowej. Mało tego! Teraz w wersji MAX albo TURBO, żeby szybciej i skuteczniej działały. Wystarczy kupić tabletkę, łyknąć i jesteśmy zdrowi. Proste! Tylko mało kto wie, że tak powszechnie dostępne tabletki mają swoją czarną stronę. Główny ich mechanizm polega na zahamowaniu aktywności cyklooksygenazy – enzymu przekształcającego kwas arachidonowy w prostaglandyny. A te wpływają m.in. na prawidłowe funkcjonowanie nerek, śluzówki, przewodu pokarmowego czy prawidłową krzepliwość krwi. Nadmierne stosowanie NLPZ może doprowadzić do zawału mięśnia sercowego, udaru czy zatorów. Skutki uboczne są bardzo liczne. Co gorsza, biorąc takie leki osłabiamy nasz układ odpornościowy, przez co zmusimy sięgać po coraz silniejsze dawki, bo te zwykłe już nie działają.

Firmy farmaceutycznie chwalą się tym, że np. co roku w USA dochodzi do ponad 100tys. hospitalizacji związanych z występowaniem powikłań po zastosowaniu NLPZ. W 1999 roku ilość śmiertelnych przypadków z powodu nadużycia NLPZ była prawie taka sama jak przypadków śmiertelnych spowodowanych wirusem HIV ( G.Singh, G.Triadafilopoulos Epidemiology of NSAID induced gastrointestinal complications, 1999 Apr;56:18-24).

Jerzy Zięba piszę w swojej książce tak: „Organizm człowieka nie cierpi na żadną chorobę z powodu braku leku, ale z powodu braku substancji naturalnych, których to brak doprowadził do choroby.” (J.Zięba „Ukryte Terapie”). Niestety wielu z nas zapomniało o tym i wpycha w siebie sztucznie wyprodukowane substancje. A nasza wątroba nie wie co z nimi zrobić, dlatego biedna poci się i męczy, aby się ich pozbyć. Stąd liczne skutki uboczne. Tragedią ludzkości jest to, że stajemy się coraz bardziej zależni od środków farmakologicznych. A farmacja nie służy już lekarzom czy pacjentom, tylko my jesteśmy sługami farmacji. Przecież medycyna naturalna była z powodzeniem stosowana od setek tysięcy lat. Dlaczego zastępujemy ją medycyną, która stosuje środki sztucznie wytworzone? Dlaczego to, co tradycyjne, używane od „czasów Adama i Ewy” nazywa się niekonwencjonalnym albo alternatywnym, a to co od niedawna wytwarza się sztucznie – leczeniem konwencjonalnym, tradycyjnym? Czy sztucznie wyprodukowane jest lepsze od naturalnego?

Celem mojego artykułu nie jest namawianie Was, abyście tu i teraz odłożyli swoje leki, bo są złe. Chcę Was uświadomić, że w wielu przypadkach niepotrzebnie ich nadużywamy. Do prawidłowego funkcjonowania, organizmowi nie potrzeba aspiryny, heparyny, statyn czy innych chemicznych tworów. Konieczne są witaminy, minerały, pierwiastki śladowe, tłuszcze, białka, czyste powietrze, czysta woda i przede wszystkim naturalna żywność. Zdrowa dieta to panaceum na wszystko.

Źródła:

  • Film „Choroby na sprzedaż” Francja, 2011
  • B.Lisowska, M.Rell-Bakalarska, L.Rutkowska-Sak “Niesterydowe leki przeciw zapalne – blaski I cienie”, 2006
  • K.Rell „Wybrane aspekty bezpieczeństwa leczenia NLZP”, 2011
  • J.Zięba „Ukryte Terapie
  • G.Singh, G.Triadafilopoulos „Epidemiology of NSAID induced gastrointestinal complications”, 1999
  • http://wylecz.to/pl/choroby/neurologia-i-psychiatria/zespol-niespokojnych-nog.html?gclid=CjwKEAiAiZK1BRD509nPsYiUk2YSJAAMoAwCnWiHfgPA1MWlV9mTjxDkhkVJ38iVvaR6cx3jrP9rchoC90bw_wcB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *