Jogurt Bakoma BIO – subiektywny test produktu

Nie jestem jakąś wielką fanką jogurtów, ale wielu moich podopiecznych często pyta mnie, jakie jogurty mogę im polecić w codziennej diecie. Odpowiadam im – najlepiej zrobić swój na prawdziwym wiejskim mleku :) Taaaa.. tylko kto ma na to czas. Ostatnio na rynku pojawiła się nowość od Bakomy – Jogurt BIO. Postanowiłam więc przyjrzeć się mu bliżej.

jogurt bakoma BIO

Jak podaje producent, Jogurty Bakoma BIO „powstały tylko ze składników posiadających certyfikat BIO, co jest gwarancją, że zostały przygotowane z produktów które uprawiano bez użycia nawozów sztucznych i pestycydów oraz owoców, które nie były genetycznie modyfikowane”. W składzie takiego jogurtu możemy znaleźć:

mleko pasteryzowane, owoce 15%, cukier trzcinowy, śmietanka pasteryzowana, żywe kultury bakterii jogurtowych Latobacillus acidophilus i Bifidobacterium lactis.

Oprócz truskawkowego przedstawionego na zdjęciu, do wyboru mamy jeszcze inne smaki: wiśniowy, jagodowy, morelowy i z owoców leśnych.

jogurt bakoma BIO2
Dużą zaletą jest oczywiście to, że jogurty powstały z certyfikowanych produktów ekologicznych. Ponadto nie znajdziemy tu syropu glukozowo-fruktozowego, aromatów ani barwników. Ale są też minusy. Jogurty te zawierają cukier (co prawda trzcinowy, ale cukier) i to sporo, bo 14,5 g, co daje aż 3 łyżeczki na 100 g. W smaku niestety da się to wyczuć, bowiem dla mnie jest on za słodki. Szkoda, że producenci nie pomyśleli o wyprodukowaniu jogurtu naturalnego BIO, gdzie każdy może sobie dodać odrobinę domowego dżemu lub soku np. malinowego i otrzyma pyszny jogurt owocowy bez nadmiaru cukru. Bo dla mnie niestety są one za słodkie.

Podsumowując, w porównaniu ze standardowymi jogurtami owocowymi dostępnymi na rynku, jogurty Bakoma BIO wypadają całkiem dobrze. Mimo to nie są w 100% idealne i jeśli o mnie chodzi, to mimo wszystko wolę jogurt naturalny z domowymi owocami lub konfiturą.

Spodobał Ci się ten wpis? Uważasz, że może się komuś przydać? Podziel się nim na Facebooku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *